Każdego dnia angażuję się w kilka gier oferowanych przez New York Times, a osiąganie dobrych rezultatów jest dla mnie bardzo ważne. Chcę nie tylko ocenić swoje predyspozycje intelektualne, ale także sprawdzić, jak moje osiągnięcia prezentują się na tle innych graczy. Dlatego też z zadowoleniem przyjąłem wprowadzenie przez NYT możliwości monitorowania statystyk w grze Connections. Śledzenie własnych postępów i wyników nie tylko wzmaga rywalizację, ale także przynosi satysfakcję, gdy dostrzega się rozwój własnych umiejętności. W tym tekście przybliżę nowości w zakresie statystyk Connections, sposoby dostępu do swoich wyników oraz korzyści wynikające z tej funkcji.
New York Times udostępnia statystyki w Connections
Zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym, New York Times, uwzględniając sugestie użytkowników Connections na całym świecie, włączył do gry funkcję analizy statystyk. Od dzisiaj (3 września) zarejestrowani użytkownicy mają możliwość przeglądania szeregu danych dotyczących swoich osiągnięć w grze.
Statystyki gracza Connections są dostępne w aplikacji New York Times Games na systemy Android i iOS, a także w aplikacji News na urządzenia z systemem Android oraz iOS, jak również na wersjach mobilnych i desktopowych. Niezależnie od platformy, na której oddajesz się rozgrywce w Connections, powinieneś mieć dostęp do swoich danych statystycznych.
Jonathan Knight, kierujący działem gier w New York Times, w swoim oświadczeniu stwierdził:
„Zdajemy sobie sprawę, jak bardzo nasi użytkownicy pragną analizować swoje wyniki w Connections. Dzięki narzędziom, które umożliwiają śledzenie, analizę i refleksję nad rozgrywką, nie tylko spełniamy te oczekiwania, ale także podnosimy ogólne wrażenia z gry.”
Rejestracja konta jest niezbędna do przeglądania statystyk
Jedynym wymogiem, aby mieć wgląd w statystyki, jest posiadanie konta w New York Times. Jest to standardowe darmowe konto, a nie opcjonalna subskrypcja wymagana do rozwiązywania krzyżówek (tych pełnowymiarowych, a nie mini).
Konieczność założenia konta jest zrozumiała, gdyż tylko w ten sposób New York Times może rejestrować liczbę ukończonych łamigłówek Connections, Twój procent wygranych czy długość aktualnej serii.
Proces rejestracji konta jest bardzo prosty. Możesz to zrobić, wchodząc na tę stronę lub wybrać opcję rejestracji w trakcie gry. Ja skorzystałem z mojego konta Google i od razu uzyskałem dostęp.
Po założeniu konta będziesz miał możliwość monitorowania swoich statystyk Connections na dwa sposoby:
- Po zakończeniu łamigłówki Connections, Twoje statystyki pojawią się automatycznie na stronie, na której zwykle udostępniasz swoje rezultaty.
- W dowolnym momencie możesz też ręcznie przejrzeć swoje statystyki, klikając ikonę wykresu w pasku narzędzi u góry ekranu.
Kwestia presji związanej z serią w Connections
Mimo że opcja śledzenia wzrostu statystyk w Connections jest pożądana, generuje ona również pewną presję. Jak widać na zaprezentowanych wyżej zrzutach ekranu, moja obecna seria wynosi 0, więc nie odczuwam żadnej presji, aby ukończyć kolejną łamigłówkę z powodzeniem. Jednak za kilka tygodni, gdy (mam taką nadzieję) moja seria osiągnie wynik dwucyfrowy, motywacja do unikania porażki będzie znacznie większa.
Jeśli czytając ten artykuł, zastanawiasz się, o jakiej grze mowa, oto krótka instrukcja, jak grać w Connections od NYT. A jeśli jesteś zaawansowanym graczem, pragnącym poprawić swoje wyniki, oto kilka wskazówek, które mogą pomóc Ci odnieść sukces w Connections.